Co sledujeme ve FlashNews

FlashNews jsou na světě už rok a půl. Vytvořili jsme je proto, že jsme se ztráceli ve světě přeplněném informacemi. Našim cílem je přinášet lidem jen to, co je opravdu zajímá, informovat je o tom, co je pro ně skutečně důležité a pomáhat jim se orientovat v dnešním složitém světě.

Díky FlashNews se včas dozvíte, co se děje ve vašem rodném městě, kde vystupuje vaše oblíbená kapela, kdy bude odstávka vody ve vaší ulici nebo které politické kauzy hýbou Českou republikou. Je jen na vás, jak si FlashNews nastavíte. Že nevíte, koho sledovat? Zeptali jsme se přímo u zdroje.

Koho tedy sledují lidé, kteří FlashNews tvoří?

Terka, naše projektová manažerka, čte nejraději CzechCrunch, ČT24 a Citybee. Protože chce mít přehled o tom, jaké nové filmy a seriály mají vyjít a ráda loví tipy na nové gaučové guilty pleasures, sleduje zmínky o Netflixu. Český hydrometeorologický úřad má mezi zdroji zase proto, aby byla v obraze, když se něco žene.

​​Radim a jeho tým mají nejradši a2larm. Radim má rád technologie a proto doporučuje sledovat zmínky o Apple. Dále také sleduje třeba Národní galerii nebo Tábor. Díky Flashnews má prý hned přehled o tom, co je nového na jihu a co se chystá v NG.

Míša ve FlashNews zastává roli Computational linguist. Mezi její nejoblíbenější zdroje patří kromě a2larm taky Heroine a CzechCrunch. A taky čte o tom, co se zrovna děje doma.

Filip, náš Business development manager, nejraději čte o Pánovi prstenů. “Mám ho strašně moc rád. Takže mě kolem toho automaticky zajímá vlastně všechno. V jaký PC hře to kdo zpracuje, teď točí myslim Netflix nebo Amazon nový velký seriál…” Díky FlashNews taky ví, jak se vyvíjí dění na Ukrajině. A které vydavatele sleduje nejraději? Je to Týdeník Policie, Neovlivní, Heroine, Armádní noviny, Bez Frází, Čeští Elfové, Ekonomický deník, eFotbal, Investigace, Newstream, Deník N a Sinopsis.

Martin má, stejně jako Radim, nejraději články od A2larmu. Kromě tohoto oblíbeného vydavatele ale rád sleduje také ČTK a České noviny nebo Český Statistický Úřad, který pravidelně vydává zajímavé statistiky a reporty.

Pavla se ve Flashnews věnuje marketingu a nejraději čte zmínky o Adamu Ondrovi nebo o tom, co zrovna chystá Akademie věd. Protože ji baví zajímavé budovy a objekty, sleduje zmínky #Stavba roku. Nejraději má vydavatele, kteří píší o technologiích a o vesmíru. Takže třeba Smartmania, Mobilenet, Lupa, Vědavýzkum, Vesmír a sleduje taky Evropskou kosmickou agenturu a NASA.

Filip, šéf produktu, ve FlashNews sleduje především politické dění na české i světové scéně. “Sleduji všechny zmínky o českých politicích, od Petra Fialy, přes Ivana Bartoše, Janu Černochovou až po Zdeňka Hřiba.” Jako velkému sportovnímu fanouškovi mu neunikne jediná zmínka o Ester Ledecké, Barboře Krejčíkové, Evě Samkové nebo Markétě Davidové. “Skvělé je, že na FlashNews najdu mnoho článků o všem, co mě ve sportu zajímá a často i o velmi malých sportech,” doplňuje Filip.

Protože se zajímá o svět technologií a startupů, hltá ve FlashNews všechny recenze Apple výrobků, vše o Muskovi, Zuckerbergovi, fintech startupech i úspěších českých jednorožců (Rohlík, Liftago, Alza, STRV) ale i super organizacích jako jsou Czechitas.

Přesto, že Filip už 12 let žije v Praze, pořád se zajímá o to, co se děje ve městě, kde vyrostl. Právě proto sleduje i zmínky o svém rodném městě u lesa Řáholce, který ale neexistuje.

Véra, naše Art Directorka, má prý vždy radost, když na ni vyskočí nějaká zajímavost z dílny 100+1. Mezi zdroje, kterými nepohrdne, patří taky Heroine, Ekolist a eXtra.cz. „Na druhou stranu mě mrzí, že mezi vydavateli nemáme mé oblíbené “Neposlušné tlapky”. Na tom ještě musíme zapracovat.“ A ano, pochopili jste správně, že někteří vydavatelé patří do Véry sekce “guilty pleasure”.

A co ve FlashNews sledujete vy?