My z Livesport News (1. část)

V dalším našem blogu vás vezmeme za kulisy Livesport News. Tentokrát to nebude o unikátní aplikaci FlashNews a celé řadě jejich výhod, ale o nás všech, kteří se podílíme na jejím vývoji a každý den se potkáváme v 7. patře Aspiry v Butovicích. V prosinci loňského roku jsme byli dva. V lednu tři. Dnes nás už je více než dvacet a další nové kolegy uvítáme na začátku října.

Máme celou řadu věcí společných. Všichni jsme nadšení a děláme maximum, abychom s FlashNews udělali velkou díru do světa a vytvořili aplikaci, kterou budou na celém světě používat miliony nadšených uživatelů.

Když jde však o oblíbené mobilní aplikace, knihy, filmy či imaginární pozvánku na kafe pro zajímavou světovou osobnost, tak už se tady určité neshody najdou. To nic nemění na tom, že stojíme nohama pevně na zemi a vytváříme tým, který chce dobýt svět a bavit se každý den svojí prací.

Chcete se k nám přidat? Máme několik volných pracovních pozic. Podívejte se do nabídky pracovních příležitostí a pojďme psát společný příběh.

A jací jsme? Přečtěte si první část představení týmu Livesport News a naše odpovědi na otázky, které se týkají nejenom práce. Chystáme i druhý díl, do kterého se zapojí i chybějící a noví kolegové.

(první řada zleva: Filip V., Michaela, Saša, Martin, Jan, Adéla; druhá řada zleva: Iryna, Sintija, Michael, třetí řada zleva: Ondra, Vojta, Blanka, Filip H., Marek, Kirill). Na fotce chybí Kristýna, Patrik, Dalibor, Radek, Dan, Radim, Robert a další.

Co děláme v Livesportu?

Saša: V takovém mladém kolektivu jsem pro všechny strejda, alespoň jim mohu vyprávět, jak drsné byly devadesátky :). A jenom ten, kdo toho už tolik zažil, může mít na starosti celou firmu s tak obrovskou lidskou silou. A když tu sílu správně usměrníte, potom se vám podaří vše na světě, třeba do něj udělat díru.

Dalibor: S Blankou máme na starost produkt. Já mám na starosti převážně backendovou část, tedy to v pozadí např. posílání správného obsahu do aplikace, fungování vyhledávání, profily uživatelů, profily zdrojů a reklamní systém

Robert: Jsem tu za sales, tzn. všechno kolem obchodu – zajistit zobrazování reklamy (reklamní systém), reklamní pozice, vyhledávání nových byznysových příležitostí na trhu, komunikace s klienty, nabídky, reportování klientům a řada dalšího.

Adéla: V Livesport News pracuju jako asistentka, což znamená, že dělám a budu dělat vše, co si člověk umí představit pod pojmem „holka pro všechno“. Mým úkolem je být nablízku lidem, co mě potřebují, pomoct jim zodpovědět otázky, na které neznají odpověď v rámci administrativy, případně se za ně zeptat někde dál u pověřených osob. Mým úkolem je taky objednat kolegům to, co potřebují. Zaplatit za to. Vyzvednout to. Předat účetnímu oddělení všechny důležité podklady, překontrolovat je a následně archivovat. Archivuju také smlouvy a dohody. Také se starám o to, aby kolegové v práci měli čím a na co psát, neměli šanci usnout, protože pravidelně doplňuju zásoby kafe a mlíka. Až k nám po covidu budou chodit návštěvy z agentur, zajistím, aby se k nám lidé rádi vraceli. Také udržuji dobré vztahy s dodavateli tím, že se jim snažím proplácet faktury obratem. Až převezmu agendu z HR, budu mít na starosti i absenci na pracovišti, dovolené aj. V neposlední řadě jsem ve firmě proto, aby se na mě lidé a šéfové obraceli s ad hoc úkoly a velkou část pracovního času zabere i „detektivní“ práce v různých směrech. P.S.: když se mě zeptají kamarádi v hospodě, co vlastně dělám, jsem stručnější :)

Sintija: V LSN mám na starosti business development. Tento pojem obsahuje různé činnosti s cílem, aby LSN přinášelo přidanou hodnotu svým uživatelům, partnerům a díky tomu generovalo příjmy pro další růst. V této fázi projektu to znamená především vyhledávání obchodních příležitostí, průzkum trhu, vymýšlení strategie expanze a monetizace.

Blanka: Pracuju na aplikaci FlashNews jako produkťák a jsem zodpovědná za frontend aplikací (jak mobilních, tak webové aplikace). Součástí mojí práce je pochopení uživatelů, jejich potřeb a chování, abych na základě (nejen) toho mohla řídit další rozvoj aplikace. Do produkťácké práce však nepatří vyhodnocování dalšího rozvoje jen z hlediska uživatele, ale i z technického a businessového. Proto musím komunikovat jak s vývojáři, tak i dalšími lidmi napříč firmou.

Radim: V Livesport News se starám o to, aby všechny naše služby v Textře byly správně propojeny, aby všechny běžely spokojeně v našem Google clusteru a mimo to mám na starost službu, která je vstupním bodem pro Ackee. Ještě se taky zapojuju do kódování a snažím se vypomáhat s implementací analýzy textu.

Kristýna: Moje role je Projektový manažer pro FlashNews, jsem pravá ruka produkťačky Blanky se kterou máme pod palcem podobu FlashNews (webu a aplikací), uživatelskou zkušenost a uživatelské testování.

Martin: Starám se s kolegy o projekt FlashNews. Řeším realizaci, logiku a fungování celého projektu. Nejdůležitější je pro mě správné načasování a prioritizace.

Patrik: V Livesport News mám na starosti Office IT. Starám se o to, aby noví zaměstnanci měli připravené počítače a aby mí kolegové měli minimum problémů s technikou. Střežím sklad hardwaru a objednávám vše, co je potřeba. Taky mám na starost přípravu infrastruktury v novém patře, kam se budeme příští rok přesouvat.

Filip V.: Řeším marketing a komunikaci. Hledám všechny příležitosti, jak dát již brzy vědět o FlashNews a upozornit vás na tuhle skvělou aplikaci. Začíná to u výzkumů, pokračuje přes psaní a nastavování různých strategií a analýz, schůzky s agenturami, přípravu textů a komunikaci v rámci celého týmu FlashNews. V poslední době také hledám nové kolegy do svého vznikajícího týmu marketingu. Zároveň mám na starosti právní věci a komunikaci s externími právními partnery.

Jaký poslední film nebo seriál jste dokoukali na Netflixu?

Jan: Sunderland till I die, The Witcher a Shooter

Ondra: Mr. Bean: Největší filmová katastrofa

Michael: Zero Zero Zero na HBO – na první dobrou si člověk neřekne, že to je taková pecka, ale zůstane to v tobě dlouho.

Saša: Taková moderní rodinka

Dalibor: The Social dilemma

Robert: Chalífát

Vojta: Most wanted criminals

Filip Horký (FH): Chernobyl

Adéla: Outsider

Sintija: Králíček Jojo

Blanka: Harry Potter (jako každých pár měsíců)

Radim: Dorohedoro

Kirill: Vykoupení z věznice Shawshank

Michaela: Love on the spectrum

Kristýna: The Social dilemma, Ozark

Martin: The Final Table

Patrik: Klec s Jiřinou Bohdalovou

Filip: The Social Dilemma a posledních pět let průběžně na Netflixu ty nejlepší díly House of Cards

Jaká je vaše nejoblíbenější kavárna/restaurace či hospoda v Praze?

Jan: Fiasko Burger Smíchov, Kozlovna LP 1874 Vršovice

Michael: Červený jelen (když nepočítám Aspira Cafe)

Saša: Dish

Dalibor: Cacao Prague

Robert: Lokál (jakýkoliv)

Vojta: Zatím nemám, nejlepší je stejně brněnský Betlém

FH: Chateau Kotěra

Adéla: Dva kohouti

Sintija: Bar Casa Havana

Blanka: Cantina (ne Ambiente, ale mexická restaurace na Újezdě, super jídlo a skvělá Margarita)

Radim: Nemůžu si vybrat, dám tři: Café Sladkovský | Mr. Hotdog | Underdogs

Kirill: Aspira Café :-)

Michaela: Kavárna La Terra Coffee, protože tam můžu chodit v pyžamu a když už se oblíknu, tak CAMP

Kristýna: Etapa / Sia a Noi / Hospůdka u Kašpárka

Martin: Mama Coffee, Hadog Prague a U Vejvodů

Patrik: Těch mám spoustu, například izraelské bistro Paprika a italská La Focacceria v Krymské ulici, to musíte ochutnat!

Filip: Lokál U Bílé kuželky, Skautský institut, Červený Jelen, Kuchyň, Dva kohouti a Portheimka

S jakou světovou osobností byste šli na kafe?

Jan: Alan Turing (Popovídat si o jeho práci v Bletchley parku za 2. světové války a jeho práci v oblasti informatiky)

Ondra: Jennifer Aniston. Pro mě je to tak známá osobnost a idol, že jediné, co by mi stačilo zjistit, jestli je dobrý člověk i v soukromí.

Michael: Elon Musk – protože to je nejzajímavější člověk na světě.

Saša: Jeff Bezos, chci vědět, jak začínal a co dělali za chyby.

Dalibor: Bill Gates – chtěl bych zjistit, jaké věci primárně řeší při řízení firmy, aby fungovala produktově, byznysově i marketingově.

Robert: Asi nejsem ten typ, který by se s někým slavným musel scházet. Já raději s kámošema. Ale tak kdyby to musel už někdo být, tak buď Roger Federer (tenis) nebo Michael Jordan (basket). Jsou to žijící legendy naprosto dominující svým sportům.

Vojta: Tim Cook. Bavil bych se s ním o čemkoliv jiném než o Applu.

FH: Richard Quest, protože je prostě nejlepší.

Adéla: Dave Grohl, protože ho obdivuji jako muzikanta a s Chadem Kroegerem už jsem se potkala. :)

Sintija: Ricky Gervais, aby si mohl dělat legraci z toho, jak jsem koupila falešné lístky na jeho standup.

Blanka: Dalajláma, abych si s ním mohla popovídat o jiném pohledu na život i neživot.

Radim: Jimmy Fallon – chtěl bych aby mě pozval na lip sync battle.

Kirill: Zajít na jedno s Albertem Einsteinem a pobavit se o teorii velkého třesku. :-)

Michaela: Dalajláma a chtěla bych se zeptat, jak dojít klidu mysli.

Kristýna: Pro inspiraci Zaha Hadid (†) a Banksy u toho mě zajímá, kdo za projektem stojí.

Martin: Steve Jobs, protože se ve svých rozhodnutích nebál bořit konvenční představy.

Patrik: Asi s Warrennem Buffettem aby mi poradil jak investovat.

Filip: Je jich víc. Barack Obama a Michelle Obama – zajímaly by mě některé jeho kroky, když byl americkým prezidentem a jestli někdy zapomněl jaderný kódy. A taky bych zjistil, kdo je u nich doma šéf. Sir Nicholas Winton – byl to neuvěřitelný frajer, kterému bych chtěl za všechny moc poděkovat. Vizionáři Elon Musk a Bill Gates – zajímalo by mě, jaké to je dělat světové produkty a být na začátku za blázna, který ve finále změní celý svět.

Nejlepší český startup posledních deseti let?

Michael: Neuron Soundware – nejlepší nápad z ne úplně hojné úrody dobrých českých startupů. Škoda, že to nikam (zatím) nedotáhli. Reálně nejzajímavější (pro české čtenáře i investory) ovšem je Productboard. Navíc mají pěkný kancly na Market Street :-)

Saša: Productboard

Dalibor: Kiwi.com

Robert: Průša Research, Rohlik.cz

Vojta: Productboard

Filip Horký: Liftago

Adéla: Rohlik.cz a aplikace Záchranka

Sintija: Mews (ale jsem trochu biased)

Blanka: Rohlík – Čupr je pro mě blázen, ale líbí se mi, co dělají a jak to dělají. Fandím jim.

Radim: Průša Research

Kirill: Socialbakers

Michaela: HoppyGo

Kristýna: Snuggs, Rohlik.cz, Kiwi a Socialbakers

Martin: Socialbakers, Beat Saber a Kiwi

Patrik: Zásilkovna, protože šetří nervy a čas :-) fajn jsou i Rekola.

Filip: Rohlík, Productboard, STRV, Kiwi a mediální startupem posledních deseti let je pro mě DVTV. Cením si, že do toho tehdy šli.

Co se vám jako první vybaví, když se řekne FlashNews?

Jan: Aktuální dění

Ondra: Zprávy

Michael: Big bang

Saša: Rychlost

Dalibor: Přehled (produktový pohled) a práce, do které se těším (pohled zaměstnance)

Robert: Bleskové zprávy a kromě toho pak ještě starý film Flash Gordon :)

Vojta: FlashSport :-) (Product Owner FlashSport)

FH: Dění

Adéla: Zprávy na míru

Sintija: Filip Horký

Blanka: Příležitost

Radim: Flash-co?

Kirill: #1

Michaela: Nejsme agregátor

Kristýna: Filip&Saša! A hlavně super parta lidí s kterou můžu pracovat na skvělém produktu

Martin: Spoustu práce

Patrik: Oběěěěd! :-) taková interní hláška, jinak musím pochválit šéfkuchaře, vaří nám tu opravdu dobře!

Filip: Šance, zajímavá práce a lidé, zlom

Jaký song vám hraje poslední dobou nejčastěji v playlistu?

Jan: Sabaton – Sparta

Ondra: Johnny Cash – The Man Comes Around

Michael: The Killers – Dying Breed

Dalibor: They Said – Binz Touliver (vietnamský), Úplně level – Pokáč (česky)

Robert: Alvaro Soler – Sofia

Vojta: Kryštof – Milan Baroš

FH: Audiomachine – I will find you

Adéla: Kings of Leon – Over

Sintija: Kryštof – Milan Baroš

Blanka: Video Killed The Radio Star – The Buggles (já mám ráda starší songy)

Radim: Dadras – Labyrinth | Tom the Mail Man – My Storm

Kirill: Stanley Jordan

Michaela: Black Serotonin od Hail the Sun

Kristýna: Zvony (Tata Bojs), Times like these (Foo Fighters a BBC Radio1) a Days Go By (High Contrast)

Martin: Kodaline – Follow Your Fire, Pokáč – Matfyzák na discu

Patrik: The Avett Brothers – Ain’t No Man

Filip: Jacob Banks – Unknown