Zájem o FlashNews

Projekt FlashNews od svého úvodu vznikal za spolupráce špiček českého práva v oboru IT, které se aktivně zapojovaly do jeho fungování. Díky tomu jsme si naprosto jisti, že náš produkt je v souladu se současným českým i evropským právem.

Zároveň jsme už během jeho přípravy jednali s různými českými vydavateli. Naší důležitou myšlenkou je fakt, že každá informace má stejnou cenu, a proto je u nás jedno, jestli uživatel čerpá z velkých vydavatelských domů nebo z malých, často jen jednočlenných redakcí.

Ve FlashNews navíc nejde jen o vydavatele. Ti už nyní tvoří jen necelou desetinu z více než 10 tisíc zdrojů – v naší platformě totiž najdete informace z obecních vývěsek o tom, že vám doma nepůjde elektřina nebo co na svou sociální síť dala vámi oblíbená celebrita.

Tato myšlenka se ukazuje jako správná a reakce uživatelů tomu dávají za pravdu. Díky nám míří pro informace do těch částí internetu, které dosud nenavštívili. A jsou to právě cílové webové stránky, které z toho profitují. Na platformě FlashNews je pouze omezený úryvek textu, který má uživatele navnadit a dovést na koncový web vydavatele.

V našem zájmu je tvůrcům obsahu přivádět na jejich stránky další čtenáře, a tím i podporovat jejich tvorbu, nikoliv je snad poškozovat. Uživatelé se totiž naším prostřednictvím dostávají na web vydavatelů, který je schopen je monetizovat – tedy zobrazovat jim svou reklamu a z ní čerpat příjmy, na které si neděláme žádný nárok, jako je tomu u jiných služeb ve světě internetu.

Zájem se navíc projevuje i na straně zmíněných vydavatelů. Od okamžiku spuštění evidujeme každý den ohlas desítek webů, které vyjádřily zájem o zařazení do naší platformy.

Právě proto, aby měl uživatel vysoký komfort a dostal k dispozici všechny informace, kterými skutečně žije, i do budoucna velmi rádi povedeme s vydavatelskými domy obchodní jednání o maximální možné spolupráci, abychom dosáhli co největšího rozsahu obsahu, který na naší platformě bude k dispozici. I bez uzavření těchto dohod je ale zprostředkovávání obsahu ze strany FlashNews v dané podobě legální, v čemž se neodlišuje od obdobných služeb na trhu.